Profil inwestycyjny
W głównym obszarze zainteresowania Grupy są projekty o przewidywanej 4 – 6 letniej ścieżce rozwoju od momentu ich rozpoczęcia do ich światowej komercjalizacji.
Model biznesowy Adiuvo zakłada walidację produktów niebędących lekami w rygorze, który umożliwia uzyskanie danych potwierdzających efekt pro-zdrowotny, poprawiający efekt leczenia lub zapobiegający rozwojowi choroby. Takie produkty mogą być dopuszczone do rynku z zatwierdzonymi wskazaniami zdrowotnymi (nutraceutyki) lub certyfikacją umożliwiającą stosowanie ich przez pacjentów (monitorowanie osób chorych) po przeprowadzeniu badań klinicznych.
Powyższe, w połączeniu z zabezpieczonymi prawami do własności intelektualnej, pozwala na zbudowanie przewag konkurencyjnych i w konsekwencji zainteresowania liderów branżowych.
Adiuvo aktualnie rozwija ponad 25 projektów w ramach dwóch segmentów działalności:
Platforma Nutraceutyczna
Produkty rozwijane w ramach tej platformy adresują rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty dostępne bez recepty, o potwierdzonej klinicznie skuteczności, służące do poprawy stanu zdrowia i opóźniające początki choroby oraz objawy starzenia. Adiuvo koncentruje się na opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek produktów nutraceutycznych oraz żywności funkcjonalnej, której działanie potwierdzone jest w badaniach klinicznych w rygorze farmaceutycznym oraz posiadających ochronę patentową na szeregu istotnych rynków.
Badania dokumentujące aktywność biologiczną rozwijanych produktów prowadzone są w metodologii stosowanej w farmacji (zarówno w zakresie badań farmakokinetyki, jak i efektu klinicznego), co istotnie podnosi ich atrakcyjność́ zarówno dla użytkowników, jak i dla potencjalnych partnerów branżowych i dystrybucyjnych.
Platforma wyrobów medycznych i digital health
Główne zainteresowania Adiuvo skupiają̨ się na rozwoju nowej generacji sensorów oraz technologii opartych na nano-czujnikach, technologii Micro-electronic Mechanical Systems oraz nowej generacji materiałach. Produkty, w których bedą zastosowane nowe sensory przejdą rejestrację przez europejską agencję: ‘European Medicines Agency oraz jej odpowiednik w Stanach Zjednoczonych - FDA i dopuszczone zostaną do stosowania w procedurach medycznych w ramach wspierania terapii standardowych. Grupa jest szczególnie zainteresowana urządzeniami pozwalającymi na samo-monitorowanie, zarówno w przypadku osób zdrowych (sport, kontrola podstawowych parametrów biochemicznych), jak i chorych (zarządzanie chorobą poprzez monitorowanie parametrów funkcjonalnych i biochemicznych, które są korygowane przez leki). Taka akwizycja danych poprawia personalizację terapii i umożliwia pacjentowi współuczestniczenie w procesie prewencji chorób, jak i leczenia, co staje się niezwykle ważne w nowym podejściu do zarządzania zdrowiem oraz leczeniem.